Dieta pudełkowa

Co to jest dieta pudełkowa?

Na stosowanie tak zwanej diety pudełkowej decyduje się coraz więcej osób. Polecają ją zarówno celebryci, jak i profesjonalni dietetycy. Bardzo często taka forma żywienia stosowana jest w celach odchudzających i prozdrowotnych, jednak ceniona jest również za wygodę. Na czym więc polega dieta pudełkowa oraz dla kogo jest przeznaczona?

Co to jest dieta pudełkowa?

Stosowanie diety pudełkowej opiera się na korzystaniu z cateringu dietetycznego. Po nawiązaniu współpracy z firmą oferującą tego typu usługi, każdego ranka klient otrzymuje dostawę gotowych posiłków. Stanowią one kompletny program żywieniowy, który musi wystarczyć na cały dzień. Dania mogą być dowożone zarówno prosto do domu, jak i w miejsce pracy. Przesyłka zawiera pudełka z posiłkami przeznaczonymi na każdą porę dnia, włącznie z pierwszym i drugim śniadaniem, obiadem oraz podwieczorkiem i kolacją. Żywność może być dostarczana w boxach termicznych i zachowywać swoją temperaturę, bądź tez wymagać ewentualnego podgrzania przed spożyciem.

Programy żywienia

Firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową posiadają bardzo zróżnicowane plany żywienia, a także pozwalają klientom na samodzielne ustalanie jadłospisu. Warto jednak korzystać z oferowanych programów dietetycznych, na podstawie których dostarczane są posiłki. Może to być na przykład dieta wegetariańska, bezglutenowa czy antycellulitowa, a także ukierunkowana na dostarczenie do organizmu określonej ilości kalorii w ciągu dnia. Odchudzające diety pudełkowe należą do najpopularniejszych. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem, dzięki czemu wybrany program żywienia będzie jeszcze lepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Dla kogo przeznaczona jest dieta w pudełkach?

Dieta w pudełkach jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. Dotyczy to nie tylko ludzi zainteresowanych zdrowym odżywianiem, ale również tych ceniących wygodę. Taka forma żywienia stanowi komfortową opcję dla osób mocno zapracowanych, które nie mają kiedy robić zakupów, szukać przepisów oraz przyrządzać posiłków. Dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a także ułatwia realizację wielu celów żywieniowych. Do zalet takiego rozwiązania należy również różnorodność jadłospisu. Każdego dnia serwowane są inne, nierzadko bardzo wyszukane dania. Klient otrzymuje pięć optymalnych porcji, które powinien spożywać co około trzy godziny. Jakość takiego jedzenia w dużym stopniu zależy od firmy cateringowej. Wybór dostawcy nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto zasięgnąć rady znajomych lub zapoznać się z opiniami w internecie.